Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

   Ben Murat yediyüzyıl. Karikatüre çok küçük yaşlarda başladım. Ben diyeyim 2, siz deyin 3 yaşımdaydım. O zaman çizdiğim çizimlerle çevremdekilerin hayranlığını kazandım. 

   Küçük yaşlarda başladığım karikatür sanatında, 4-5 yaşından itibaren defter kullanmaya başladım. Yani çizimlerimi deftere çiziyordum. Defterlerim kısa sürede arkadaşlarım arasında ünlendi. Kimi arkadaş koluna, kimi arkadaş oynamak için aldığı balonuna karikatür istedi. Şimdi karikatür dediğime bakmayın. O zamanlar yaptığım tüm çizimlere resim derdim. :) 

   2 sene karikatür çizmedim.  Tabi ardından karikatürde şahlanış dönemimin ilk adımları başladı. Tekrar çizmeye başladım. Bir süre sonra çizimlerimi bilgisayara aktarmaya başladım. İlk dönemler photoshopta acemi olduğumdan basitçe çizip renklendirdim. Fotoşopum geliştikçe orjinal çizimimi çizmeye başladım. Üstüne çizdikçe de geliştim. Doğal yeteneğim ve deham birleşince, güzel eserler çizdim. Tabi bana göre çok güzel değil. Başkaları öyle diyor. Ben zor beğenen biri olmaktan öte hiç beğenmemeye yakın biriyim. :) Sonra işte sosyal medyada falan karikatürler ekledim.

  Bu siteyi kurdum. 

  Kartondede Karikatür ismi nereden mi geldi? Onu da yazayım. Kartondede yazmış olduğum ilk kitapta bir yere verdiğim isim.  Karikatür de işte bildiğiniz karikatür. Bu arada Kartodede ismini başka projerlede de kullanabilirim. 

 

Murat Yediyüzyıl, karikatürist, yazar, deha

İletişim: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.